Přední evropský prodejce mincí a medailí

Přihlásit se

Můj účet:

810 100 500
Váš nákupní košík je prázdný

Ředitel Národní Pokladnice, Luboš Krčil věnoval poslední květnový den do rukou Miroslava Vaškových, ředitele muzea Jana Amose Komenského v Uherském Brodě 5uncovou stříbrnou medaili, vyraženou při příležitosti 425. výročí Učitele národa.

Stříbrnou pamětní medaili, limitovanou 425 kusy pro celý svět, si ředitelé obou institucí symbolicky předali pod sochou Jana Amose Komenského v areálu muzea. Právě komeniologové, odborníci na život Jana Amose Komenského, z uherskobrodského muzea se totiž podíleli na textaci pro certifikát a průvodní dopis, který k pamětní medaili náleží. V těchto dokumentech jsou deklarovány nejen parametry medaile, ale také zajímavosti ze života vzdělance, jehož učebními postupy jsou inspirováni kantoři z celého světa. Medaile byla vyražena z ryzího stříbra 999/1000 a zaujme zejména úctyhodným průměrem a vysokým reliéfem, díky kterému vyniká propracovaný design známého českého medailéra Vladimíra Oppla.

Spolupráce Národní Pokladnice a muzea Jana Amose Komenského v Uherském Brodě byla představena již v březnu tohoto roku  při slavnostním otevření zdařile revitalizovaných expozic.

Jsme skutečně rádi, že se muzeum JAK stalo naším partnerem. Díky pomoci tamního profesionálního týmu tak nabídneme veřejnosti k stříbrné památce také přidanou hodnotu v podobě zajímavého čtení. Před několika dny jsem měl to potěšení projít se revitalizovanými expozicemi muzea. Byl to pro mne skutečně zážitek, který mohu všem jen vřele doporučit“, pochvaluje si spolupráci Luboš Krčil, ředitel Národní Pokladnice.

Ze stříbrné emise, čítající 425 medailí, zbývá jen pár posledních kusů, což svědčí o eminentním zájmu veřejnosti, pro které je očividně význam Učitele národů nezpochybnitelný. 

Kontakt

Kateřina Škabradová

PR Manager Národní Pokladnice

+ 420 607 035 728, katerina.skabradova@samlerhuset.cz

 

Společnosti skupiny Samlerhuset BV

Upravit nastavení souborů cookie můžete kliknutím na tento odkaz.