Přední evropský prodejce mincí a medailí

Přihlásit se

Můj účet:

810 100 500
Váš nákupní košík je prázdný

Začátkem roku vyrazila Národní Pokladnice historicky první medaili z certifikovaného zlata v České republice. Medaile byla věnována oblíbenému velikánovi naší historie – Karlovi IV. Zájem o medaile z Fairmined zlata (férově vytěženého zlata) byl obrovský, a proto se Národní Pokladnice, český distributor mincí a medailí, rozhodla představit veřejnosti další podobný numismat. Nabídku Národní Pokladnice tedy obohatila před pár dny zlatá medaile s T. G. Masarykem.

Proč certifikované zlato?

Certifikované zlato, fairmined gold, zodpovědně vytežené zlato, férové zlato. Význam všech těchto označení je totožný. Skrývá se pod nimi zlato, jež těží malé zlaté doly v zemích třetího světa. Nákup certifikovaného zlata Vám zajistí úsměv na tváři hned z několika důvodů. Získáte drahý kov, jehož hodnota historicky roste. Pomůžete rozhýbat ekonomiku v zemích třetího světa. Přispějete na sociální a kulturní rozvoj malých komunit horníků a jejich rodin. A ještě k tomu si můžete být jistí, že Vaše zlato je vytěženo k přírodě šetrnou technologií.

 Nobelova Cena, šperky Chopard nebo Zlatá Palma

Přesto, že v České republice není zatím certifikované zlato tolik rozšířené, ve světě není žádnou novinkou. Již druhým rokem razí Norská mincovna (sesterská společnost Národní Pokladnice) z certifikovaného zlata věhlasnou Nobelovu cenu míru. Proslulý Chopard jej používá na výrobu svých šperků, které každoročně zdobí nejednu celebritu na červeném koberci filmového festivalu v Cannes. Mimochodem – hádejte odkud pochází zlato na výrobu Zlaté Palmy – nejvyššího filmové ocenění v Cannes? Samozřejmě z certifikovaných dolů! Zkrátka a dobře ve světě existuje na 150 společností a organizací, kterým nezáleží jen na vlastním profitu. Vykupují zlato s označením Fairmined, protože je zajímá osud lidí na opačné straně zeměkoule.

Premiéra filmového festivalu v Cannes. Zlatá Palma i šperky Chopard jsou vyrobeny z certifikovaného zlata. Zdroj: Fairmined.org

Certifikované zlato je zárukou pomoci lidem, kteří ji potřebují

Část z výkupní ceny zlata je totiž využita tam, kde bylo zlato vytěženo. Za tyto prostředky jsou inovovány využívané technologie, tak aby nestrádala příroda ani horníci. Peníze jsou investovány také do vzdělávání, zábavy a nápravy škod, které byly způsobeny předchozí nešetrnou těžbou. Díky získaným prostředkům je možné zaměstnat více horníků a zabezpečit tak obživu pro větší počet rodin. O náročný proces certifikace dolů se stará Aliance pro zodpovědnou těžbu (ARM). O tom jak nelehký, avšak záslužný úkol to je, si můžete přečíst zde.

Díky získaným prostředkům je možné zaměstnat více horníků a zajistit tak obživu pro větší počet rodin.

Tatíček Masaryk by měl radost…

Díky internetem propojenému světu a získání informací na jeden klik se lidé zajímají. Zajímají se o to, odkud pochází jablka, která kupují pro své děti. Kde byla vyrobena káva, která jim ráno otevře oči a čí ruce ušily šaty, ve kterých protančí večer..

Mají se ti lidé, kteří se starají o naše pohodlí a úsměv na tváři dobře? Mohou jejich děti chodit do školy? Mají dostatek jídla? Je jejich práce bezpečná? Mohou pracovat i ženy? Mají k dispozici zdravotní péči…? Právě takové organizace jako je ARM se snaží o to, abychom si my, spotřebitelé mohli na výše položené otázky odpovědět kladně.

Národní Pokladnici zajímá, odkud se bere zlato, které svým klientům nabízí. A protože T. G. Masaryk byl člověk s velkým sociálním cítěním a smyslem pro spravedlnost a ještě k tomu si letos připomínáme 80 let od jeho úmrtí, je to právě jeho portrét, který zdobí novou zlatou medaili z certifikovaného zlata!

Pro více informací o medaili z certifikovaného zlata klikněte sem: www.narodnipokladnice.cz/certifikovane-zlato

 

Společnosti skupiny Samlerhuset BV

Upravit nastavení souborů cookie můžete kliknutím na tento odkaz.