Přední evropský prodejce mincí a medailí

Přihlásit se

Můj účet:

810 100 500
Váš nákupní košík je prázdný

„Malý krůček pro člověka, velký skok pro lidstvo“. Legendární a často parafrázovaná věta zazněla z úst Neila Armstronga už před půl stoletím! Přesně 20. července 1969 přistáli Armstrong a Aldrin na povrchu Měsíce. Zásadní historický okamžik připomene stříbrná konkávní mince, emitovaná při příležitosti 50. výročí přistání na Měsíci!

První lidská stopa na povrchu Měsíce byla výsledkem téměř sedmiletého úsilí. Američané vyslali do vesmíru trojčlennou posádku: velitele Neila Armstronga, pilota velitelského modulu Michaela Collinse a pilota lunárního modulu Buzze Aldrina. Mise Apolla 11 odstartovala z Kennedyho vesmírného střediska 16. července. O 4 dny později se Armstrong s Aldrinem spustili v lunárním modulu na povrch Měsíce a podařilo se jim přistát v Moři klidu. Několik hodin po přistání opustili oba kosmonauti modul a věnovali se navrtávání povrchu Měsíce, sbírání vzorků a fotografování. Na závěr vztyčili na dobyté družici americkou vlajku, přijali telefonát od tehdejšího prezidenta R. Nixona, nainstalovali laserový retroreflektor a pasivní seismograf. Na Měsíci po nich také zůstala plaketa s kresbou Země, podpisem prezidenta, celé posádky a vzkaz: „Zde se lidé z planety Země poprvé dotkli nohama Měsíce. Červenec L. P. 1969. Přišli jsme v míru jménem všeho lidstva.“

Po 20 hodinách strávených na Měsíci se oba kosmonauti přesunuli do lunárního modulu a na lunární oběžné dráze se opět spojili s velitelským modulem Columbia, kde je netrpělivě očekával Collins. Celá posádka bezpečně přistála v Pacifiku 24. července.

Přistání na Měsíci přenášela televize a tento historický milník tak mohli sledovat milióny fascinovaných diváků. Tato událost se navždy zapsala do historie a mimo jiné reprezentuje myšlenku, že pokud máme vůli a víru, nic není nemožné.

Se stříbrnou konkávní mincí se Vám naskytne stejný pohled jako kosmonautům!

Mince, kterou Vám dnes představujeme je oficiální stříbrnou emisí americké mincovny ve Filadelfii. Jejím úkolem je důstojně připomenout 50. výročí od přistání na Měsíci a nezdolné úsilí a odhodlanost všech, kteří se na ambiciózní misi podíleli. Stříbrná konkávní mince je zpracována v provedení Proof, tedy v nejvyšší mincovní kvalitě.

Na aversu stříbrné emise jsou uvedeny názvy MERCURY, GEMINI a APOLLO reprezentující projekt amerického pilotovaného kosmického programu USA. Nápisy jsou oddělené jednotlivými fázemi Měsíce a uprostřed mince se vyjímá stopa na měsíčním povrchu patřící prvnímu muži, který stanul na Měsíci, Neilovi Armstrongovi.

Design reversu mince vyobrazuje detail přední části helmy Edwina Aldrina, ve které se odráží postava Neila Armstronga, vlajka Spojených států amerických a lunární modul. Mince je konkávní, jinými slovy má vydutý tvar. Toto netradiční zpracování odkazuje nejen k tvaru Měsíce, ale též umocňuje opravdovost výjevu, jež se před 50 lety jednomu z kosmonautů skutečně naskytl. Chcete-li se stát jedním z mála majitelů této netradiční stříbrné mince, navštivte tuto stránku.

Stříbrná mince ve tvaru Měsíce s opravdovým meteoritem!

Pokud se Vám výše popsaná emise zdá býti příliš konzervativní, dovolíme si představit Vám ještě jednu exkluzivní novinku, vydanou u příležitosti výročí přistání na Měsíci, kulatou minci se skutečným měsíčním kamenem! Letošní stříbrná emise je 3D zmenšeninou skutečného Měsíce a její povrch je stejně jako ten měsíční posetý krátery.

V naší nabídce jsou poslední kousky z emise, čítající pouhých 800 exemplářů, tak dlouho neotálejte! 

Společnosti skupiny Samlerhuset BV

Upravit nastavení souborů cookie můžete kliknutím na tento odkaz.