Přední evropský prodejce mincí a medailí

Přihlásit se

Můj účet:

810 100 500
Váš nákupní košík je prázdný

Národní Pokladnice má ve svém portfoilu unikátní stříbrnou sbírku s biblickou tematikou. Pamětní medaile jsou věnovány 12 apoštolům, Ježíšovým učedníkům, jejichž úkolem bylo šířit evangelium.

Pamětní ražby Vás provedou životy 12 apoštolů 

Sbírka s příznačným názvem „12 apoštolů“ představuje uzavřenou numismatickou sadu pamětních medailí z ryzího stříbra 999/1000. Kolekce byla poprvé představena v únoru tohoto roku slovenskou Národnou Pokladnicí, sesterskou společností české Národní Pokladnice. Slovenští sběratelé projevili o novinku takový zájem, že se pro její zařazení do nabídkového portfolia rozhodl i český distributor. Národní Pokladnice nabízí stříbrnou sadu exkluzivně. V nabídce jiných českých distributorů ji proto nenaleznete.

Unikátní stříbrná sada vznikla ve spolupráci s italským medailérem a dalšími experty z oboru mincovnictví. Sbírka je mimo jiné reflexí na důležitá výročí křesťanského světa, která si letos připomíná celý svět. Mezi ty nepochybně patří i 100. jubileum od narození oblíbeného papeže Jana Pavla II. První stříbrná medaile z nové sbírky nese proto vyobrazení apoštola Petra, nejvýznamnějšího Ježíšova následovníka a později také prvního papeže.

Bohaté příslušenství zdarma

Národní Pokladnice klade tradičně velký důraz na edukativní rozměr svých sbírek. Ne jinak je tomu u 12 apoštolů. Každý sběratel, který si sbírku objedná, obdrží kromě stříbrné pamětní medaile a textově originálních Certifikátů autentičnosti, také průvodní dopisy. Právě tyto texty odvypráví příběhy všech 12 Ježíšových vyslanců. Sběratelé se též mohou těšit na bohaté příslušenství zdarma.

Ryzí osobnosti si zaslouží ryzí stříbro

Stříbrné pamětní medaile byly vyraženy ze stříbra nejvyšší ryzosti 999/1000. Sběratelská hodnota je kromě čistoty kovu, umocněna také nejvyšší kvalitou ražby. V praxi to znamená, že byla raznice s vyrytým motivem ručně rozleštěna diamantovou pastou. Výsledkem jejího kontaktu s připraveným střížkem jsou pak numismaty se zrcadlovým povrchem, které jsou sběratelsky nejžádanější.

Italský design a přísná limitace 

Celková limitace dnes představované novinky činí 5000 sbírek celosvětově. Každá z 12 medailí má kromě společné váhy a rozměru (20 g a 38,61 mm) také totožný revers. Zadní strana ražby vždy vyobrazuje všech 12 apoštolů a ve středu latinský nápis „DUODECIM APOSTOLI“ (dvanáct apoštolů). Na aversu jsou zvěčněny podoby křesťanských učenců dle existujících soch. Pojícím prvkem lícových stran je opakující se motiv baziliky sv. Petra ve Vatikánu, posledního místa odpočinku apoštola Petra a jedno z nejvýznamnějších poutních míst.

Více informací o sbírce včetně video ukázky najdou zájemci na webových stránkách www.apostolove.cz.

Společnosti skupiny Samlerhuset BV

Upravit nastavení souborů cookie můžete kliknutím na tento odkaz.