Přední evropský prodejce mincí a medailí

Přihlásit se

Můj účet:

810 100 500
Váš nákupní košík je prázdný

Střadatelé, sběratelé, investoři a všichni ti, kteří mají blízko ke sběratelství, se mohou těšit na druhý zářijový víkend. 11- 12. 9. 2020 se na letňanském výstavišti bude již tradičně konat veletrh Sběratel. Jedná se o první sběratelskou akci v Evropě po půlroční pauze a mimořádná opatření v souvislosti s covid-19 by její průběh neměla významně narušit. Pokud se na veletrh chystáte, nezapomeňte si stáhnout voucher, díky kterému zaplatíte za vstupenku pouhou 1 Kč. Najdete ho na konci tohoto článku.

Veletrh proběhne za přísných hygienických opatření, která organizátoři připravují dle pokynů ministerstva zdravotnictví. Zdá se, že koronavirová krize se kromě zvýšených nároků na hygienu na veletrhu negativně nepodepíše. Dle slov pořadatelů již nyní přislíbilo účast 90 % vystavovatelů z minulého ročníku a další se hlásí každým dnem.

Koronakrize podporuje zájem o sběratelství

Pandemie měla na sběratelství opačný dopad než na většinu jiných oblastí. Zájem o cenné předměty se vlivem ekonomické nejistoty prudce zdvihl. Mnoho sběratelů i laiků nyní svá aktiva ukládá právě do budování sbírek. Největší zájem je o investice do zlata, jehož cena v posledních šesti měsících stále šplhá vzhůru. Zlato bude na veletrhu i letos hojně zastoupeno. Vystavovatelé drahý kov nabídnou ve formě zlatých mincí, medailí, slitků, cihliček, šperků, a dokonce i v podobě zlatých bankovek. Zájem neklesá ani o jiná sběratelská odvětví jako je například filatelie či filokartie neboli sbírání známek a pohledů, které má zejména v Česku úctyhodnou tradici.

Nechte si ocenit svou sbírku zdarma!

Návštěvníci se kromě výše uvedeného mohou těšit také na obvyklé stánky se šperky, drahými kameny, gramofonovými deskami, sběratelským příslušenstvím a dalšími zajímavými předměty. Samozřejmostí bude letos i oceňování sbírek – oblíbená služba, kterou nabízí organizátoři zdarma. Každý rok je navíc na veletrhu připraven i bohatý doprovodný program. Letos jej zatím organizátoři neodtajnili, ale určitě se bude na co těšit.

Národní Pokladnici vládne Mucha a Masaryk

Na veletrhu nebude chybět ani stánek Národní Pokladnice, která si letos pro příznivce numismatiky připravila mnoho novinek. Ve vitrínách na Vás bude čekat například krásná 5uncová mince z ryzího stříbra s perletí, emitovaná při příležitosti výročí Karlova mostu. Uvidíte také celou řadu numismatů, věnovaných Alfonsi Muchovi. Za všechny zmíníme alespoň ten nejoslnivější kousek – pamětní ražbu vyobrazující Muchovo slavné dílo Tanec. Ražba je velkorysá nejen gramáží, rovnající se 155 g stříbra, ale také díky krystalům Swarovski, které lemují část jejího okruží. Ukážeme Vám minci, oslavující konec 2. světové války od slavného francouzského rytce. Mince Vás kromě nádherného motivu zaujme také zlatem, ze kterého je ražena. Jedná se o tzv. Fairmined zlato, tedy zlato, jehož nákupem pozitivně ovlivníte kvalitu života horníků, kteří jej pro Vás vytěžili.

Těšit se můžete i na celou řadu nových sad a kolekcí. „Osahat“ si budete moci například kolekci věnovanou Alfonsi Muchovi, jehož autorkou je bývalá biatlonistka Gabriela Koukalová. Připravena pro Vás bude také nová kolekce pojmenovaná „Zlaté Československé bankovky“ nebo zbrusu nová sada věnovaná Egyptské mytologii, kterou uvidíte dříve než všichni ostatní. Nabídku doplníme také výběrem toho nejlepšího ze světových mincoven.

Památka na TGM za 0 Kč

Výhradní postavení v naší letošní prezentaci zaujme Tomáš Garrigue Masaryk. Tento rok si totiž připomeneme 170. výročí od jeho narození. A protože pro nás tento elegán opravdu hodně udělal, přejeme si, aby se na něj nezapomnělo. Připravili jsme proto nádhernou pamětní medaili s jeho portrétem, kterou může mít naprosto každý. Bude totiž ZDARMA. Objednáte-li si ji, nezaplatíte navíc ani poštovné a balné, jako to bylo doposud. Na objednávku se nebudou vztahovat žádné odběry ani závazky. Jinými slovy, rozhodnete-li se pro památku na Masaryka, bude Vás to stát 0 Kč a my Vám nic dalšího nepošleme, pokud si samozřejmě sami nic dalšího neobjednáte. Tato pamětní ražba se bohužel bude v době konání veletrhu teprve razit. Na stánku Vám ji tedy věnovat nemůžeme, ale přijdete-li, poradíme Vám, kde a jak si ji můžete objednat. Pro více informaci o nové ražbě ZDARMA sledujte náš web nebo facebook.

V závěru Vás upozorníme, že vystavené produkty Vám přímo na veletrhu nemůžeme prodat, ale v případě zájmu s Vámi naši reprezentanti rádi sepíšou objednávku, která Vám zaručí doručení Vašeho vyvoleného numismatu přímo k Vám domů.

Vstupenka za 1 Kč!

Pokud nechcete utrácet za vstupné a radši byste si za ušetřené peníze rozšířili třeba Vaši sbírku, vyplňte TENTO VOUCHER, vytiskněte jej a vyměňte na pokladně veletrhu za regulérní vstupenku, za kterou zaplatíte jen 1 Kč!

 

Těšíme se na Vás na stánku číslo 212!

 

 

Společnosti skupiny Samlerhuset BV

Upravit nastavení souborů cookie můžete kliknutím na tento odkaz.