Přední evropský prodejce mincí a medailí

Přihlásit se

Můj účet:

810 100 500
Váš nákupní košík je prázdný

Pro některé budou letošní vánoční svátky zvláštní. Opatření proti koronaviru možná zabrání tradičním setkáním s rodinou, přáteli a známými. O to víc bychom se však měli snažit svým blízkým Štědrý den rozsvítit. Z naší nabídky jsme vybrali několik krásných zlatých mincí, zářivých šperků a dalších dárků, jejichž poslání je jasné – udělat letošní Vánoce nezapomenutelné.

Adventní kalendář plný mincí

Adventní kalendář plný mincí

První vánoční tip se nehodí úplně pod stromeček, ale jako dárek od Mikuláše bude perfektní. Jedná se o adventní kalendář, ve kterém nenajdete čokoládu, ale mince. V každém okénku na Vás čeká překvapení v podobě jedné originální emise. Nedočkavcům prozradíme jen to, že kalendář Vás provede mincovnictvím celého světa. V naší nabídce zbývá jen pár posledních kousků, tak si pospěšte!

Zlatá vánoční mince, která vykouzlí úsměv Vám i opuštěným dětem

Zlatá vánoční mince, která vykouzlí úsměv Vám i opuštěným dětem

Zlato, které bylo použito na ražbu mince, pochází z Laponska, domova Santy Clause. Celá vánoční emise podléhá přísné limitaci 1000 exemplářů. Koupí zlatého numismatu navíc pomůžete plnit vyšší poslání! Část výtěžku z prodeje bude věnován Nadaci Santa Clause, která se postará, aby vánoční dárky dostaly i děti v nouzi.

Na reversu emise je překrásný výjev zimní krajiny s padajícími vločkami, letící kometou a siluetou soba. Scenérie je doplněna nápisem „Santa´s gold“ (Santovo zlato) a logem Nadace Santa Claus. Okruží zdobí přání veselých Vánoc v řadě světových jazyků, včetně českého. Mince je vyražena v nejvyšší mincovní kvalitě Proof ze zlata o hmotnosti 3,10 g a průměru 18 mm. K numismatu navíc obdržíte krásnou dřevěnou kazetu a dopis od samého Santy! Více informací o zlaté vánoční minci se dozvíte zde.

Nejkrásnější vánoční koleda na zlaté minci

Nejkrásnější vánoční koleda na zlaté minci

Tichá noc je jedna z nejznámějších a nejkrásnějších vánočních koled. Poprvé zazněla roku 1818 v rakouském městě Oberndorf nedaleko Salzburgu. Nedávno jsme si tedy připomínali už 200 let od jejího prvního uvedení. Autorem textu písně je Joseph Mohr. Arnsdorfský učitel a varhaník Franz Xaver Gruber zkomponoval před Vánocemi roku 1818 k básni melodii. Píseň se okamžitě stala velmi populární, ačkoli byla poprvé představena pouze v doprovodu kytary. Dnes je přeložena do 300 jazyků a nářečí. Kaple Tiché noci v Oberndorfu je dnes vyhledávanou turistickou atrakcí, zejména před Vánocemi. Půvab této koledy můžete nyní obdivovat na výroční zlaté minci, ražené v nejvyšší mincovní kvalitě.

Královský perlový náhrdelník s náušnicemi

Královský perlový náhrdelník s náušnicemi

Naše portfolio jsme rozšířili také o nádherný šperkařský set ze sladkovodních perel. Tvoří jej třířadý perlový náhrdelník a elegantní náušnice. Decentní zářivá sada je inspirovaná oblíbenou Lady Di. Princezna z Walesu měla pro přírodní perly slabost a často je nosívala při slavnostních událostech. Ne náhodou platila princezna Diana za módní ikonu a jejím šarmantním stylem se dodnes inspiruje celá řada žen po celém světě. Perly jsou navíc odjakživa spjaty především s láskou. Ve starém Řecku a Římě se věřilo, že nošení perel zesiluje harmonii mezi partnery. Přírodní perly jsou velmi vzácné, a proto se jejich vlastnictví stalo symbolem bohatství, půvabu a štěstí. Darujete-li své drahé polovičce perly, ctíte v ní krásnou Venuši, bohyni lásky, která se údajně zrodila z mořské ústřice, stejně jako dokonalé perly.

Srdcový přívěsek se čtyřlístkem

Srdcový přívěsek se čtyřlístkem

Horkou novinkou naší nabídky je jemný přívěsek ve tvaru srdce. Uvnitř srdce se nachází čtyřlístek a třpytivé krystaly Swarovski. Srdce je univerzálním symbolem lásky, odvahy, statečnosti, ale také bojovnosti a sebevědomí. Jeho tvar, složen ze dvou dokonale souměrných částí, symbolizuje harmonii, rovnoprávnost, ale také dva milence - muže a ženu. Mnozí poetové si tento symbol vykládají jako dualitu našeho světa, stále se střídající pozici dobra a zla, tmy a světla – mechanismů, které ovládají a ovlivňují bytí všeho živého. Čtyřlístek, který naleznete uvnitř přívěsku odkazuje ke čtyřem ročním obdobím a čtyřem živlům. Jeho symbol má své nositele ochraňovat a přinášet jim štěstí, hojnost, zdraví a lásku. Chcete-li toto vše svým blízkým dopřát, zlatem zušlechtěný přívěsek bude dokonalým vánočním dárkem.

Společnosti skupiny Samlerhuset BV

Upravit nastavení souborů cookie můžete kliknutím na tento odkaz.