Přední evropský prodejce mincí a medailí

Přihlásit se

Můj účet:

810 100 500
Váš nákupní košík je prázdný

Sport a numismatiku pojí velmi dlouhá historie. Stejně tak jako lidé využívali prostředek směny už v dávném pravěku, tak měli už tehdy potřebu členové tlup soupeřit a bavit se. První starověké olympijské hry se datují do roku 776 př. n. l. První známé mince vznikly jen o něco později, a sice kolem roku 640 př. n. l. v Lýdii (dnešním Turecku). Platidla mají kromě praktické funkce, také funkci archivářskou. Od nepaměti zachycují významné panovníky, symboly, osobnosti, vynálezy, ale také kulturní a sportovní události, které by neměly být zapomenuty. Mezi neopomenutelná sportovní klání patří i mincovní novinka z naší nabídky – zlatá cihlička vyražená při příležitosti Mistrovství světa v ledním hokeji 2022.

Pořadatelem 86. mistrovství světa v ledním hokeji je letos Finsko a hráči ze všech koutů světa se utkají v druhé polovině května v Helsinkách a Tampere. Češi vstoupí do světového turnaje zápasem proti Velké Británii už v sobotu 14. května v 15:20 ve finském Tampere.

Český tým je dle médií skvěle připraven. Naši hokejisté vyhráli pod vedením Kariho Jalonena dva turnaje Euro Hockey Tour, konstantě předvádějí skvělé defensivní výkony a excelovali i v zápase se Švédskem. Český hokejový tým si však medaili neodnesl už dlouhých 10 let. Letos vyhlašuje trenér českého týmu útok na zlato. Zda na něj naši chlapci konečně dosáhnou? Necháme se překvapit.

Jedno je ovšem jisté, vy na zlato z finského mistrovství dosáhnout můžete! V naší nabídce je nyní dostupná zlatá mince v podobě cihličky, vydané při jedinečné příležitosti konání letošního hokejového mistrovství. Mince je vyražena do jedné setiny unce ryzího zlata (Au 999/1000), tj. 0,31 gramu v nejvyšší mincovní kvalitě tzv. Proof pomocí leštěného razidla. Emise je limitována pouhými 2022 kusy, tak si pospěšte a hlavně nezapomeňte fandit!

 

Společnosti skupiny Samlerhuset BV

Upravit nastavení souborů cookie můžete kliknutím na tento odkaz.