Přední evropský prodejce mincí a medailí

Přihlásit se

Můj účet:

810 100 500
Váš nákupní košík je prázdný

Jedno z nejvěhlasnějších jmen v oboru českého sochařství a medailérství.

Vladimír Oppl se narodil 19. ledna roku 1953 v Ústí nad Labem. Středoškolská léta strávil v Bechyni, kde navštěvoval Střední průmyslovou školu keramickou. Po maturitě následovalo studium pražské UMPRUM, kde později sám působil celou dekádu jako odborný asistent. Po pádu železné opony se umělec osamostatnil a své šikovné ruce nabídl široké veřejnosti.

Vladimír OpplRozmanitá tvorba Vladimíra Oppla je vysoce ceněna nejen v České republice, ale také v zahraničí. Zlatá pamětní mince Nové město pražské, jejíž je autorem, byla na přelomu tisíciletí vyhlášena prestižním časopisem World coin News za nejkrásnější zlatou pamětní minci světa!

Mezi jeho nejznámější práce pro české zadavatele patří současná oběžná dvacetikoruna se sv. Václavem, která se v našich peněženkách objevuje již od roku 1993.

Vladimír Oppl stojí také za výtvarným zpracováním Řádu Tomáše Garrigue Masaryka, vyznamenání, které předává prezident České republiky osobnostem, které se svým jednáním zasloužily o rozvoj demokracie, lidských práv a humanity.

Další významné ocenění, nesoucí autorské zpracování lva od Vladimíra Oppla, zdobí od roku 2017 stříbrné medaile, předávané laureátům Cen Paměti národa.

Jeho propracované návrhy zdobí již několik let také mince a medaile z naší nabídky. Autorův nezaměnitelný rukopis mohou obdivovat například sběratelé kolekce zlatých medailí „Magická Praha“ nebo sbírky „Život Karla IV.“.

Jednou z jeho největších sochařských prací je žulový lev nad Hrobem neznámého vojína na Vítkově.

Přesto, že Vladimír Oppl nejraději zpracovává historická témata, jeho návrhy vynikají originalitou a určitou dávkou vlastní invence, která povyšuje zdánlivě konzervativní témata na skutečná umělecká díla. Pro autorovy motivy je typická vysoká zdobnost a precizní technické zpracování. Do návrhů se však promítá i umělcova hluboká znalost našich dějin a originální smysl pro humor. Díky dokonalé technice a nekonečné fantasii pak numismaty Vladimíra Oppla jakoby ožívají – dokáží vyprávět příběh, který zobrazují, bez jakéhokoli dalšího komentáře.

Ve chvílích volna se autor rád věnuje houbaření a relaxaci na své chalupě, malbě a fotografování.

Vladimír Oppl zpracoval motivy pro následující numismatické sbírky:

Největší osobnosti českého národa

Magická Praha

Život Karla IV.

700. výročí narození Otce vlasti

Společnosti skupiny Samlerhuset BV

Upravit nastavení souborů cookie můžete kliknutím na tento odkaz.