Přední evropský prodejce mincí a medailí

Přihlásit se

Můj účet:

810 100 500
Váš nákupní košík je prázdný

Dnes zavzpomínáme na Lady Dianu, nejoblíbenější ženu, která kdy přišla na tento svět. Nebýt tragické a tolik diskutované autohavárie, oslavila by princezna z Walesu letos šedesátiny. Světovou ikonu a její laskavost připomíná zlatá mince, zušlechtěná Fairmined zlatem.

Princezna všech…

Diana Spencer byla krásná, obdivovaná, talentovaná žena, která byla oddanou matkou svým dvěma synům, ale i četným charitativním projektům. Uměla se smát, oblékat, ale především naslouchat. I přes své výsadní postavení zůstala pokornou a skromnou ženou s otevřeným srdcem pro všechny, kteří stáli o její náruč. Její královská výsost se stala doslova ikonou. Přesto, že od její tragické smrti uběhla řada let, vzpomínka na ni je stále živá. Výstižně vystihl Dianu ve svém smutečním projevu tehdejší britský premiér Tony Blair, když ji označil jako People’s Princess - princeznu všech. Neméně krásný přídomek pro ni našel princeznin blízký přítel Sir Elton John, který ji ve své písni „Candle in the Wind“ nazval „Anglickou růží“. Slova „Goodbye England’s Rose“, pak zazněla na princeznině pohřbu.

Dopady tíživé samoty

Ačkoli Lady Di působila šťastně a jen na málo snímcích postrádá její tvář pověstný vřelý úsměv, k naplněnému životu měla daleko.

Její vrtkavé duševní rozpoložení dost možná pramení z nepříliš šťastného dětství. Dianina matka, hraběnka Frances Spencer svou rodinu opustila, když byla dívenka ještě malá. Starost o potomky zůstal na temperamentním otci. Hrabě Spencer, však více než své dceři, věnoval pozornost ženám a divokým večírkům.

Holčička tak vyrůstala v tiché samotě, která skýtala mnoho času na bujení pochybností, obav a komplexů. Diana toužila po jediném – oddaně milovat a být milována. Sňatek s princem Charlesem bohužel její sen nikdy nenaplnil. Následník britského trůnu si krásnou šlechtičnu vybral tak trochu pod nátlakem královské rodiny. Cílem bylo prince rychle oddat a odvrátit jeho pozornost od provdané Camille Parker-Bowles, ke které choval už tehdy silné city.

Nenaplněná láska

Jak známo, láska mezi manželi nikdy nevykvetla. Diana ovšem bezesporu zažila mnoho šťastných chvil. Z manželství vzešli dva zdraví synové, kterým se neúnavně věnovala a které tak moc milovala. Svou energii věnovala se stejnou vervou i mnohým neziskovým aktivitám. Odlišné životní názory vznešeného páru nakonec zapříčinily nevyhnutelné. V roce 1996 se královský pár rozvedl. Diana, i přes nově nabytou svobodu, zůstala členkou královské rodiny. Bohužel ani po rozvodu nebyl její sen o naplněné lásce vyslyšen.

Tragická nehoda

Život krásné princezny vyhasl poslední srpnové noci roku 1997. Diana, její tehdejší přítel Dodi Al-Fayed a řidič Henri Paul se snažili ve voze značky Mercedes uniknout před dotěrnými paparazzi. Několik minut po půlnoci narazil vůz v pařížském tunelu do robustní zdi rychlostí převyšující 100 km/h. Auto se od zdi odmrštilo a čelně narazilo do jednoho z mostních pilířů. Oba muži byli na místě mrtví. Princezna byla v kritickém stavu převezena do nemocnice, kde svým rozsáhlým zraněním záhy podlehla.

Mince z Humania oslavující 60. narozeniny princezny Diany

Nesmrtelná vzpomínka – socha, film i pamětní mince

Vzpomínka na laskavou princeznu lidu je i po 24 letech stále hluboce zakořeněna v miliónech lidských srdcí. Památku na ni reprezentuje nedávno odhalený pomník v zahradách Kensingtonského paláce nebo nový film „Spencer“ s Kristen Stewart v hlavní roli. Těm, kteří chtějí mít osobní vzpomínku na Lady Di, nabídneme dnes minci z vzácného humania a zlatou pamětní minci zušlechtěnou růžovým Fairmined zlatem.

Mince, zušlechtěná Fairmined zlatem pomáhá stejně jako Lady Di!

Výročí 60. narozenin princezny Diany na minci z ryzího zlata

Zlatá mince, zušlechtěná růžovým Fairmined zlatem, je limitovaná 19 999 exempláři. Pamětní mince připomíná nejen laskavost a obětavost nejoblíbenější členky britské královské rodiny, ale také aktivně podporuje to, za co Diana celý život neúnavně bojovala, a sice za život v míru a podporu komunit, které žijí v komplikovaných podmínkách. Označení Fairmined lze volně přeložit jako zlato férové, férově vyražené nebo certifikované. Komodita pochází z malých důlních společností třetího světa. Drobné doly jsou certifikovány Aliancí pro zodpovědnou těžbu, která striktně dohlíží na celý těžební proces. Původ zlata zaručuje, že horníci ze zlatých dolů pracují v bezpečných podmínkách a okolní flora a fauna není v důsledku těžby zatěžována. Důlním společnostem se daří díky certifikaci propojit s celosvětovými distributory, kteří vzácný kov vykupují za férové ceny. V rámci projektu jsou podporováni nejen horníci, ale i jejich rodiny, celé místní komunity a místí ekonomika.

Svou osobní zlatou vzpomínku si můžete rezervovat zde.

Společnosti skupiny Samlerhuset BV

Upravit nastavení souborů cookie můžete kliknutím na tento odkaz.