Přední evropský prodejce mincí a medailí

Přihlásit se

Můj účet:

810 100 500
Váš nákupní košík je prázdný

Exkluzivní emise k 120. výročí založení klubu

Praha 25. ledna 2013

Národní Pokladnice, přední distributor pamětních mincí a medailí na českém trhu, se stala výhradním emitentem exkluzivní emise oficiálních medailí SK Slavia Praha. Tato jubilejní emise připomíná 120. výročí založení klubu Slavia.

altPrvní exempláře medailí 120 let Slavia byly předány slavným hráčům fotbalové Slavie a významným osobnostem fotbalového světa v rámci slavnostního večera u příležitosti oslav založení klubu. Jubilejní medaili Slavia obdržely mimo jiné i takové hvězdy jako Jan Lála, Ivo Knoflíček nebo Martin Vaniak. Ze světových jmen medaili převzal např. slavný fotbalista, držitel Zlatého míče 1965, Eusébio da Silva Ferreira.

Medaile o velikosti 38,61 mm a váze 28,28 g byla vyražena ve dvou provedeních. V kolorované verzi, která je zušlechtěna ryzím stříbrem a v druhé, celostříbrné. Obě jsou raženy v té nejvyšší mincovní kvalitě – leštěným razidlem. Avers medaile je věnován oficiálnímu výročnímu logu. Revers numizmatu, tedy zadní strana, vyobrazuje postavu fotbalisty v klubovém dresu, oficiální klubové logo a nápis: „Hvězda na správném místě“.

Veškeré náležitosti týkající se emise byly oficiálně odsouhlaseny společností SK Slavia Praha-fotbal a.s.

Atraktivitu těchto produktů podtrhuje fakt, že prvních 300 kusů (v případě stříbrné medaile) a prvních 2012 kusů (v případě kolorované postříbřené medaile) nese unikátní číslo vyražené na hraně.

SK Slavia Praha je nejstarším sportovním klubem v České republice. Je držitelem celkem 17 ligových titulů a se slávou červenobílých sešívaných dresů se pojí řada fotbalistů světového formátu – legendární útočník Josef Bican, fenomenální brankář František Plánička, uznávaný záložník Vladimíř šmicer a řada dalších.

Medaile je možné rezervovat na www.slavia-medaile.cz

Společnosti skupiny Samlerhuset BV

Upravit nastavení souborů cookie můžete kliknutím na tento odkaz.