Představujeme Vám výjimečnou dolarovou minci s vyobrazením Tutanchamona, nejslavnějšího faraona světa!

Pamětní mince je zušlechtěna dvěma kovy; ryzím zlatem a černým niklem. Tato specifikace výmluvně charakterizuje atmosféru starého Egypta a navíc ji v nabídce Národní Pokladnice najdete zcela poprvé.

Průměr pamětní mince dosahuje úctyhodných 44 mm a váha odpovídá 37 g. Celosvětová limitace je jen 9 999 exemplářů. Emise je ražena v nejvyšší mincovní kvalitě, tedy v kvalitě Proof.

Podívejte se na naše video:

  • Na reversu je vyobrazena Tutanchamonova posmrtná maska, jeden z největších pokladů, který byl v egyptském Údolí králů kdy objeven. Krycí maska a nápisy "Tutanchamon" a "Starověký Egypt" jsou zuslěchtěny ryzím zlatem. V pozadí se nachází egyptské hieroglyfy, vyryté do černého niklu. 

  • Dominantou aversové strany je portrét Alžběty II., královny britského společenství a dále nominální hodnota, rok a země, ve které byla mince vyražena.

Tutanchamon na minci zušlechtěné černým niklem a ryzím zlatem

Objednávkou získáte:

  • Novou specifikaci v naší nabídce - zušlechtění černým niklem a ryzím zlatem
  • Záruku Nejvyšší mincovní kvality (Proof)
  • Jistotu Striktní limitace, 9999 ks

Specifikace
Kov:
Základní kov zušlchtěný černým niklem a ryzím zlatem
Průměr:
44 mm
Hmotnost:
37 g
Kvalita:
Nejvyšší mincovní kvalita (Proof)
Nominální hodnota:
1 $
Země původu:
Šalamounovy ostrovy
Rok emise:
2019
Limitace:
9999 ks

Tutanchamon byl faraonem Horního a Dolního Egypta, 11. faraon 18. dynastie. Vládl v době slavné a mocné 18. dynastie, kterou egyptologové považují za jednu z nejvýznamnějších v dějinách Egypta. Jeho vláda trvala pouhých 9 let, přibližně v letech 1333–1323 př. n. l.. Faraonem se stal přibližně ve věku devíti let a vládl až do své smrti (18 let). 

Patří k nejproslulejším faraonům vůbec. Svoji slávu si získal především díky skutečnosti, že jeho hrobka byla první a dosud jedinou nalezenou kompletní hrobkou i s pohřební výbavou. Světově proslulou hrobku předčasně zesnulého faraona objevil po téměř 3300 letech v roce 1922 v egyptském Údolí králů britský archeolog Howard Carter. Tutanchamonova hrobka obsahovala kompletní pohřební výbavu, která se skládala z různých věcí pro faraonovu posmrtnou potřebu. Bylo v ní nalezeno více než 3500 uměleckých děl, z nichž téměř všechna byla nedotčena, nyní je možné je spatřit v egyptském muzeu v Káhiře.

Díky nálezu se o tomto panovníkovi ví mnohem více než o ostatních faraonech z daného. Pro egyptology ovšem nadále zůstává, v důsledku jeho poměrně krátkého období vlády, jedním z nejméně probádaných a politicky významných panovníků v historii celých egyptských dějin. Podle výzkumů a testů DNA byl otcem Tutanchamona král Achnaton a matkou Achnatonova sestra – královna Kija. Incestní vztahy v egyptských dynastiích byly běžné a jeho rodiče tudíž nijak zvláště nevybočovali. Snad i díky tomu byl faraon slabší fyzické konstituce, což prokázaly testy na jeho mumii. Mimo to měl malý rozštěp horního patra, stejně jako jeho otec. Levou nohu měl kratší než pravou, a proto při chůzi musel používat dřevěné hůlky.

Britským expertům se podařilo najít dostatek důkazů, že faraon se stal podle všeho obětí příliš rychlé jízdy s koňským spřežením v roce 1323 př. n. l., kdy v důsledku kolize utrpěl vážná zranění. Vlivem spojení několika genetických defektů a vývojových vad, snížené imunity společně s prokázanou infekcí malárie, to vše bylo údajně příčinou úmrtí Tutanchamona.

ANO, zašlete mi prosím minci Tutanchamon za cenu 990 Kč (+89 Kč poštovné a balné). Minci mohu zaslat zpět do 14 dnů ode dne, kdy ji obdržím – Národní Pokladnice mi v tom případě vrátí částku, za niž byla mince zakoupena. Společně se mincí obdržím navíc Certifikát autentičnosti a kazetu. Mince bude hrazena dobírkou poštovnímu doručovateli při odběru. Nabídka je platná do vyprodání zásob. Prodávající vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 3 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku. Všeobecné obchodní podmínky naleznete na www.narodnipokladnice.cz.

Národní Pokladnice působí plně v souladu se všemi předpisy pro prodej zboží na dálku. Chcete-li si objednat, musíte být starší 18 let. Předmětem Vaší objednávky je pouze zde nabízené zboží. Zboží expedujeme nejpozději do 30 dnů po obdržení objednávky. Zboží bude odesláno v dokonalém novém stavu, pokud není uvedeno jinak (např. historické či použité vzácné mince). Každou zásilku nám můžete prostřednictvím České pošty s.p. zaslat zpět. V případě vrácení již uhrazené zásilky Vám vrátíme již uhrazenou fakturovanou částku v průběhu 30 dnů. Reklamace lze podat písemně na adresu prodávajícího, emailem nebo telefonicky na zákaznické lince. Postup řešení při reklamaci je popsán na www.narodnipokladnice.cz.

Osobní údaje označené hvězdičkou* jsou nezbytné pro uzavření a plnění smlouvy o koupi zboží, dále zpracováváme osobní údaje pro přímý marketing, profilování Vašeho nákupního chování a sdílení údajů ve skupině (až do doby než bude vznesena námitka). Poskytnutím svých osobních údajů naší společnosti Národní Pokladnice s. r. o., IČ 285 07 622, se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 (jako správci osobních údajů) vyjadřujete souhlas s tím, aby tyto údaje byly zpracovávány pro výše uvedené marketingové účely po dobu deseti let od jejich poskytnutí nebo do vznesení námitky. Souhlas můžete kdykoliv odvolat. Máte právo požádat o přístup k osobním údajům, jejich opravu, vymazání nebo omezení jejich zpracování a jejich přenos. Máte právo vznést námitky proti zpracování údajů. Máte také právo podat stížnost na Úřad pro ochranu osobních údajů. Další informace o zpracování osobních údajů jsou uvedeny v podmínkách. Národní Pokladnice s. r. o., se sídlem Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8 - Karlín, Česká republika, IČ 28507622, zapsána v OR vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 146644.